שינוי ארגוני

 

עסקים רבים בישראל עוברים אחת למספר שנים שינויים אשר משנים אותם מן הקצה אל הקצה. בין אם הסיבה לכך היא רצון לשנות כיוון מקצועי, הכנסה של אנשי מקצוע חדשים לתוך המשוואה או אפילו מיזוגים ורכישות הנעשים בין חברות שונות בישראל, ברור דבר אחד - השינוי הזה הוא פתח להתחלה חדשה, שבהחלט יכולה להיות חיובית הרבה יותר. דרך מצוינת לציין זאת היא באמצעות עריכת אירוע חגיגי, שיכול בהחלט להתקיים גם באולם אירועים.

 

אז למה לערוך אירוע?

 

מסיבה חגיגית צריכה להילקח בחשבון בכל פעם שעסק או ארגון עוברים הליכי שינוי משמעותיים – אחרי הכול, בשגרת העסק אין הרבה תמורות משמעותיות יותר מכך.  בכוחו של האירוע להעניק לשינוי הזה את הכבוד המריע לו, לפתח ציפיות אצל המעורבים ביחס לשינוי (אירוע המוגדר כמוצלח יעורר קונוטציות חיוביות גם כלפי השינוי הארגוני עצמו) ואף למלא את הנוכחים בכוחות לקראת הימים הבאים, שצפויים שלא להיות פשוטים. בנוסף, אירוע שכזה יכול לשמש הצהרת כוונות של העסק, או אפילו הכרזת כוח על הפוטנציאל העצום שלו בעקבות השינוי.

אירוע לציון שינוי אירגוני מהווה דרך מצוינת להתוודע לנפשות הפועלות, וזאת על רקע העובדה ששינויים ארגוניים כוללים לרוב שינוי במצבת כוח האדם בארגון. באמצעות האירוע, המאופיין באווירה פתוחה ואינטימית, ניתן להיפגש עם העובדים, הקולגות או השותפים, להכיר אותם באופן בלתי פורמלי ולהביא לכך שהיחסים הנרקמים ביניהם, כבר בנקודת ההתחלה, יהיו החיוביים ביותר שאפשר לצפות להם.