פעילות גיבוש ועובדים מצטיינים

 

כל חברה או ארגון נמדדים בכוח האנושי שמרכיב אותם. עם כל הכבוד להליכי הגיוס המשמעותיים שמבצעת החברה, או לרצון לשמור על יחסי עבודה תקינים בין העובדים, על מנת לשמר ולשפר את ההון האנושי החברה יש צורך לחשוב מחוץ לקופסא, וכן – רצוי שגם לצאת מהמשרד למספר שעות. כאן בדיוק מתחילים לדבר על אירועי הגיבוש וההוקרה למיניהם.

 

חשיבותם של ימי גיבוש

פעילויות גיבוש עשויות ללבוש צורות שונות: הן יכולות להתבצע במקום העבודה, באולם אירועים או אפילו בחיק הטבע, עם אתרים שונים המתאימים לכך בישראל. יום הגיבוש עשוי להיות מורכב מפעילויות שונות, דוגמת הרצאות, משחקים, סדנאות או כל מה שעשוי להיות חווייתי ותורם באותה מידה. אסור לשכוח, בהמשך לכך, כי באמצעות פעילויות הגיבוש ניתן לתרגל את אנשי החברה ביצירת שיתוף פעולה ביניהם, חלוקת תפקידים, פתרון אתגרים ועוד, עם משימות חווייתיות שעוסקות באלה בדיוק.

סוג אחר של פעילות המשלים את הגיבוש היא פעילות עבור עובדים מצטיינים. זו יכולה להתבצע בשלל נסיבות: בערבי סיכום שנה, בהרמת כוסית לקראת אחד מחגי ישראל או אפילו בימי הגיבוש שהוזכרו מעלה. אירוע עובדים מצטיינים מאפשר להעניק כבוד (ולעיתים גם בונוסים אחרים) לכל עובד בחברה שראוי לכך. בכוחה של ההוקרה הזו לשפר את המוטיבציה של העובדים להיות מצטיינים בתחומם, להעלות את תחושת שביעות הרצון שלהם ממקום העבודה ואף ליצור תחרות בריאה בין העובדים, המשפרת את תפוקתם.