ברית בחורף

מזל טוב! ברית מילה היא אחד האירועים המרגשים ביותר: התינוק החדש שהצטרף למשפחה, ההריון הארוך שהגיע לסיומו המוצלח וחיים חדשים שרק התחילו מלווים בשעות שינה מעטות ובמרתון סביב הזאטוט. מלבד השמחה הגדולה, מדובר באחד האירועים שהכי קשה להתכונן אליהם. התאריך אינו ידוע מראש, וכל שאתם יודעים הוא החודש המשוער – אם תהיה זו ברית בחורף או בקיץ.

מה האתגרים של ברית מילה בחורף?

ברית מילה בחורף מחייבת אותנו להתכונן בראש ובראשונה לשמירה על התינוק במעבר מהבית לאולם האירועים, כשהוא בן ימים ספורים בלבד. תינוקות רבים רק יצאו מבית החולים ותוך ארבעה-חמישה ימים הם כבר במרכזו של אירוע הומה אדם. מעבר לכך, מדובר לעתים באורחים רבים המצפים לאירוע בסגנון של חתונה הנערך באולם מכובד עם קייטרינג איכותי, עם תקליטן ועם אווירה מצוינת – כל זאת ימים ספורים אחרי שגם האם השתחררה מבית היולדות.

עונת החורף מחייבת אותנו להתכונן אפילו יותר. אנו מוגבלים מבחינת המיקום – אירועי חוץ אינם מתאימים לעונה הזו, ואיננו יכולים גם לצפות מראש את מזג האוויר באותו היום. אולי מדובר בדיוק ביום סוער שירד בו מבול?

טיפים חשובים – איך פותרים את האתגרים הללו?

הכנה מוקדמת, הרבה לפני שהתינוק נולד, יכולה לעזור. אם אתם מאמינים שלהורים אסור לתכנן מראש את הברית, תנו לבן משפחה אחר לעשות זאת. קבלו הצעת מחיר מהאולמות השונים, בדקו את מחירי המנות, ואפילו צאו לטעימות עוד כשאת בחודש השישי או השביעי. עוד דבר שכדאי לתכנן מראש הוא את רשימת המוזמנים לאירוע, ולא לשכוח גם את בני הדודים הרחוקים מהקצה השני של הארץ. אולי הם לא יגיעו, אך מומלץ לפחות להזמין.

עזרו לאורחים להגיע לאירוע

בניגוד לחתונה, בה שולחים את ההזמנות מראש, בברית מדובר באירוע ספונטני יותר. כדאי להתכונן מראש ולערוך קובץ ממוחשב אותו תוכלו לשלוח לכולם באי-מייל או ברשתות החברתיות לקראת יום האירוע, ואפילו תוכלו לתכנן להם הפתעה מיוחדת: אפשרות הסעה במיניבוס או באוטובוס לאולם האירועים, כך שלא יצטרכו להתרוצץ בגשם או לנסוע לאולם במבול. כך תדעו שגם אם מדובר בחגיגת ברית בחורף, כולם יהיו שם כדי לראות את היצירה הנפלאה שלכם.

%d בלוגרים אהבו את זה: