איך לתכנן אירוע עסקי

כל אדם שהתנסה בצורה זו או אחרת בעולם האירועים יודע – אירוע עסקי שונה במהותו מאירוע פרטי, וכל תהליך הארגון שלו מתבצע בצורה שונה לגמרי. להלן התהליכים השונים שיש לבצע בדרך לערב
המושלם שיסייע להשיג את כל המטרות של הארגון.

ראשית – המטרות

על מנת לגבש אירוע עסקי מתאים, בראש ובראשונה יש להבין את המטרות שלו. המטרות קשורות באופן ישיר לאופי ולסוג האירוע. בין הסוגים הנפוצים ניתן למצוא:

  • השקת מוצר.
  • אירועי סיכום תקופה (שנה, רבעון, חציון וכדומה).
  • שינויים ארגוניים שדורשים סיכום והצגה בפני כל העובדים.
  • שינויים פרסומיים – לוגו חדש, השקת קמפיין ארצי וכיוצא באלה.
  • אירועי גיבוש לעובדים.
  • אירוע עסקי שמבטא הערכה כלפי עובדים מצטיינים ועוד.

אופיו של האירוע קובע את מספר המשתתפים, את אורך האירוע, את הצורך באטרקציות מיוחדות, כמויות שונות של ארוחות. האופי גם מכתיב מתי יתקיים האירוע – בבוקר, בערב או אפילו בלילה, באמצע השבוע או בסופו וכן הלאה.

מסיבות או אירוע סולידי?איך לתכנן אירוע עסקי

עבור כל סוג של אירוע עסקי יש סיווג המתאים לו – מסיבה משוחררת או אירוע סולידי. מהרבה בחינות, חלוקה ברורה זו משפיעה על כל אלמנט של האירוע – עיצוב, אטרקציות, סוג מוזיקה, כמויות האוכל וסוגו וכיוצא באלה. על מנת להבין איזה סוג אירוע דרוש עבור כל מאורע, יש לחשוב מי המשתתפים העיקריים בו. כאשר מדובר באירוע שבו נוכחים עובדי החברה בלבד, אפשר להפוך אותו למסיבה ולהעלות את המורל של העובדים. אך כאשר מדובר באירוע שעשוי להגיע לכותרות, שמארח אנשים חשובים מחו"ל או מהתחום בארץ, נציגויות של אמצעי תקשורת מובילים וכדומה – סימן שהאירוע סולידי, דורש מוזיקה שקטה יותר, אוכל בפורמט של קבלת פנים ולאו דווקא אירוע מלא, כמויות מוגבלות של אלכוהול ואטרקציות סולידיות בלבד.

החשיבות של מפיק אירועים

על מנת ליצור אירוע עסקי שיעמוד בציפיות הגבוהות של כל המעורבים, כדאי מאוד לשקול לשכור את שירותיו של מפיק המתמחה בסוג ספציפי זה של אירועים (גם בסוג אירוע עסקי על פי החלוקה שהצגנו בפסקה הקודמת). מפיק אירועים יודע בדיוק מה מקובל בתחום, ובהנחה שהוא כבר הפיק אירועים דומים לגורמים אחרים בתעשייה שלכם, תוכלו להיות בטוחים שלא ייפלו שום טעויות קריטיות שניתן היה למנוע עם קצת ניסיון ושיקול דעת.

הפרטים הקטנים בהפקה שייצרו אירוע מושלם

אחד הגורמים החשובים בעת הפקת אירוע עסקי הוא, כמובן, המקום שבו מעבירים את הערב, הצהריים או הבוקר. בחירה במקום מרשים, מאובזר ואיכותי תבטיח את הצלחתו של כל אירוע עסקי ב-50% לפחות. יתר על כן, כאשר המקום מציע גם מטבח איכותי או כשר או לחלופין, קייטרינג הבית שתמיד מספק את המאכלים האיכותיים ביותר, כבר ניתן להיות בטוחים. לפיכך, בעת ארגון אירוע עסקי יש לשים לב קודם כל למרכיבים אלה שיהוו את הבסיס להצלחה.

להזמנת אירוע בשירת הפארק חייגו עכשיו 09-7666310

%d בלוגרים אהבו את זה: